Spa Kültüründe Duşlara Neden Okaliptüs Asıyorlar:

Duşunuzu daha da rahatlatıcı hale getirmek için duş başlığınıza bir okaliptüs demeti asın. Bu “banyo buketleri” bir dekor parçasından çok daha fazlasıdır; duştan gelen buhar ve ısı, bitkilerin aromaterapi güçlerinin açığa çıkmasına yardımcı olarak onları zihninize ve bedeninize de iyi getirir.

Duş süresi, temizlenmekten çok daha fazlası olabilir; duş kabininize taze okaliptüs asmak, günlük durulamanızı bir aromaterapi seansına dönüştürebilir. Sadece bu değil, aynı zamanda duşunuzdaki okaliptüs, kışın soğuk algınlığı, tıkanıklık ve buna bağlı iltihaplardan kaynaklanan rahatsızlığı gidermeye yardımcı olacaktır.

Bitkinin sadece hoş bir kokusu yoktur, aynı zamanda rahatlamanıza ve daha kolay nefes almanıza da yardımcı olabilir.

Sıcak bir duşa girmek, uzun ve stresli bir günün ardından üzerinizde oluşan tüm gerginliği gidermenize yardımcı olabilir. Şimdi buharla karışan naneli, topraksı aromayı derinden soluduğunuzu hayal edin; bu, yalnızca Avustralya’ya özgü bir okaliptüs bitkisinden türeyen kendine özgü bir koku.

Bu yalnızca lüks bir günlük spada deneyimleyeceğiniz bir şeye benziyorsa tekrar düşünün. İnsanlar duş başlıklarına bir demet okaliptüs asarak duş deneyimlerini geliştirmek için gerçekten ekstra çaba harcıyorlar.

Okaliptüsün üst solunum yolu sorunlarını hafifletmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir , bu nedenle bitkinin esansiyel yağı genellikle reçetesiz göğüs masajlarının aktif maddesidir ve nemlendiricilerle birlikte kullanılır .

Okaliptüsü duşa astığınızda buhar, okaliptüs bitkisinin esansiyel yağlarını serbest bırakır; bu , en azından geçici olarak sinüs ve bronş enfeksiyonlarına bağlı burun tıkanıklığını ve iltihabı temizlemeye yardımcı olabilir.

Not: Evinizde köpek veya kediniz varsa, yutmaları son derece zehirli olduğundan okaliptüsünüze erişimlerinin sıfır olduğundan emin olun.

Okaliptüsle duş almanın sizin için neler yapabileceğini merak mı ediyorsunuz? Taze okaliptüsleri yerel çiçekçinizden, bitki dükkanından, bakkalınızın çiçek bölümünden ve hatta internetten satın alabilirsiniz; büyük bir pakete ihtiyacınız olduğunu düşünmeyin.

Okaliptüsünüzü aldıktan sonra, saplarını bir lastik bant veya doğal ip ile birbirine bağlayın ve duş başlığına bağlayın. İdeal olarak, onları doğrudan su akışında olmayacak şekilde duş başlığının arkasına bağlamak isteyeceksiniz. Hatta bazı insanlar onları yana doğrultuyor veya bağlamak yerine doğrudan duş başlığının üzerinde dengede tutuyorlar. Ne tür bir duş başlığıyla çalıştığınıza bağlıdır.

Yani bir dahaki sefere kötü bir soğuk algınlığı veya alerji nedeniyle tıkanıklık hissettiğinizde, bir tutam okaliptüs alın ve duşa girin. Sizi hemen temizleyecek ve size sakinlik hissi verecek şey olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir