Bakan Yerlikaya: Adana’da 12 uyuşturucu çetesi çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Adana’da uyuşturucu satıcılarına yönelik son 3 günde Narkoçelik-21 Operasyonu düzenlendiğini belirtti.

DHA’nın haberine göre; Adana Emniyet Müdürlüğü’nce yürütülen operasyona 586 ekip, 2 bin 855 personel, 23 narkotik dedektör köpeği katıldı. Ayrıca, 3 hava aracı ve 1 helikopter kullanıldı. Yapılan ev ve iş yeri baskınları ile yol kontrolleri sonucu 12 ayrı uyuşturucu suç çetesi çökertildi. 282 şüpheli yakalandı, 266’sı tutuklandı, 11’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’de tek operasyonda 266 tutuklama ile en yüksek tutuklama oranına ulaşıldığını aktaran Yerlikaya, “Operasyonu koordine eden Adana Valiliğimizi, Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası Sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir